Chytrá kuchyně

Chytrá kuchyně
Detektory vlhkosti Robotické vysavače Domácí spotřebiče Elektroinstalace Chytré doplňky Kouřové hlásiče Vytápění Zdroje světla Chytré konvice Konektivita Vzduchotechnika

Detektory vlhkosti

Detektor vlhkosti je užitečný především v kuchyni a koupelně, kde nejčastěji dochází k úniku vody a zaplavení. Jakmile zjistí, že je v určité úrovni voda, zalarmuje vás například pomocí chytré aplikace. Některé detektory mají GSM modul a umí zasílat také SMS zprávy.

Detektory vlhkosti

Robotické vysavače

Mezi nejčastější domácí roboty patří vysavače. Ušetří vám hodiny času. Robotický vysavač umí nejen vysát, ale také vytírat. Ty chytřejší z nich se dokáží naučit rozložení pokoje a nebloumají jen tak sem a tam. Přes aplikaci je můžete poslat na konkrétní místo, které potřebujete uklidit.

Tip: exitují i robotičtí pomocníci na mytí oken.

Robovysavače

Domácí spotřebiče

Řada kuchyňských spotřebičů má dnes chytré funkce a je možné je ovládat na dálku. V kuchyni vám může například robotický čistič pomoci s čištěním oken nebo kachliček, difuzér navodit příjemnou vůni...

Domácí spotřebiče

Elektroinstalace

Inteligentní zásuvky můžete vypínat a zapínat podle předem připraveného scénaře i času. Nebo také na dálku. Kromě toho řada z nich dokáže i měřit spotřebu. Díky tomu získáte přehled a můžete lépe optimalizovat spotřebu.

Elektroinstalace

Chytré doplňky

Využijte doplňky jako automatické noční světlo, pohybové senzory, chytrý budík nebo třeba horkovzdušnou fritézu.

Chytré doplňky

Kouřové hlásiče

Zapomenutý zapnutý vařič se řadí k nejčastějším příčinám požárů. Detekujte spaliny včas, stejně jako případný unikající plyn z pokaženého spotřebiče.

Kouřové hlásiče

Vytápění

Je možné, že kuchyni používáte ve specifickou denní nebo noční dobu. S chytrým vytápěním si můžete nastavit, jakou si v ní přejete teplotu v různých dnech a intervalech. Stačí využít chytrou hlavici u stávajícího radiátoru a vše nastavit.

Vytápění

Zdroje světla

Do kuchyně se k práci nejlépe hodí silnější světla bílé barvy. Můžete také využít stmívatelné žárovky, nebo si upravit teplotu světla a navodit romantickou atmosféru k večeři.

Zdroje světla

Chytré konvice

Chytrá konvice dokáže lépe regulovat cílovou teplotu vody a udržet ji po mnoho hodin. Ovládat jde i vzdáleně pomocí aplikace.

Rychlovarné konvice

Konektivita

I v kuchyni potřebujete dobrý wi-fi signál, ať už pro chytré spotřebiče, nebo na sledování receptu na tabletu. Postará se o něj nejčastěji  šikovný router nebo wi-fi extender. Víte ale, že internet můžete rozvádět i přes obyčejnou zásuvku?

Konektivita

Síťové komponenty

Vzduchotechnika

Postarejte se o kvalitu vzduchu chytře. Čističky vzduchu dokáží vyfiltrovat i velmi malé částice a pomůžou vám vyhnout se alergenům a bacilům. V kuchyni rychle nastolí čerstvý vzduch, i když se něco trochu připálí.

Vzduchotechnika